بورس سرمایه گذاری ایران

کیف پول تراست چیست؟ آموزش استفاده از کیف پول تراست (Trust Wallet)

کیف پول تراست (Trust Wallet)

کیف پول تراست (Trust Wallet)

کیف پول تراست (Trust Wallet)

تراست یک کیف پول چندارزی است که توسط صرافی بایننس مدیریت میشود. این کیف پول یکی از بهترین و امن ترین کیف پول های موبایلی ارزهای دیجیتال است. در ابتدا این کیف پول از ارزهایی که با استاندارد ERC20 و ERC223 ایجاد شده بودند، پشتیبانی میکرد اما رفته فته ارزهایی که این کیف پول آنها را پشتیبانی میکند، کامل تر شد. میتوانید برای مشاهده لیست کامل این ارزها و همچنین دریافت این اپلیکیشن بر روی گوشی خود وبسایت رسمی کیف پول تراست کنید.

این کیف پول توسط کمپانی «Six Days LLC» طراحی شده است. «ویکتور رادچنکو» (Viktor Radchenko) بنیان‌گذار این کمپانی است و هدف اولیه خود از درست کردن این کیف پول را فراهم کردن امکان ذخیره‌سازی توکن‌های ERC20 اتریوم عنوان کرده بود.

ویژگی‌های Trust Wallet

ارزهای پشتیبانی شده در کیف پول Trust Wallet

مزایا و معایب کلی کیف پول Trust Wallt

در ادامه سوالات مهمی که قبل از استفاده از کیف پول تراست باید بدانید را شرح میدهیم.

دانلود کیف پول تراست چگونه است؟

برای دانلود این کیف پول میتوانید از اپ استور برای گوشی های آیفون و گوگل پلی برای گوشی های اندروید استفاده کنید. همچنین لینک دانلود این کیف پول در وبسایت رسمی آن وجود دارد.

ایجاد کیف پول تراست چگونه است؟

بعد از دانلود کیف پول تراست و نصب آن برروی گوشی، نوبت ایجاد حساب کاربری است. هیچ اطلاعات هویتی برای ایجاد حساب کاربری گرفته نمی شود و تنها با انتخاب رمز عبور که ترکیب ۱۲ یا ۲۴ کلمه است، حساب کاربری شما ایجاد می شود. رمز عبور شما فقط بر روی گوشی شما ذخیره می شود و روی هیچ سروری ذخیره نمیشود بنابراین ترکیب این کلمات را جایی غیر از گوشی خود ذخیره کنید چراکه در صورت گم شدن یا سرقت گوشی خود، به راحتی با این کلمات میتوان وارد کیف پول شده و محتوای آن را به سرقت برد.

ایجاد کیف پول تراست چگونه است؟

ایجاد رمز عبور برروی کیف پول تراست

بعد از ایجاد حساب کاربری، ابتدا رمز عبوری بر روی کیف پول خود قرار دهید، چراکه بدون رمز عبور به راحتی میتوان ارزهای داخل کیف پول را برداشت کرد. بنابراین بر روی گزینه تنظیمات یا Settings زده و در قسمت Security گزینه App lock را فعال کنید. همچنین تنظیمات مربوطه به قفل کیف پول در این قسمت است.

نحوه اطلاع رسانی از واریز و برداشت ارز دیجیتال

برای آگاهی از واریز و برداشت ارز دیجیتال، در قسمت Settings و Push notifictions میتوانید اعلان ها را فعال کرده تا از واریز و برداشت به صورت آنی آگاه شوید.

نحوه خروج از حساب کاربری چگونه است؟

برای خروج از حساب کاربری در اپلیکیشن اندروید، کافی است در تنظیمات گوشی خود، تمام اطلاعات را حذف کرده و اپلیکیشن را از گوشی خود حذف نمایید و در گوشی های آی او اس تنها کافیست اپلیکیشن را حذف نمایید.

آیا کیف پول تراست را میتوان بر روی چند گوشی همزمان نصب داشت؟

بله، تنها کافیست رمز عبور را داشته باشید و در گوشی جدید ورود نمایید. برای ورود در کیف پول تراست، ابتدا گزینه I have trust wallet account را انتخاب نمایید. با وارد کردن رمز عبور خود به صورت هر کلمه و فاصله میتوانید کیف پول خود را در چندگوشی نصب نمایید (matter smile book seminar و …)

از کیف پول تراست میتوان درآمد کسب کرد؟

بله، با ذخیره یا Stake کردن ارزهایی که در تب Finance آمده است، میتوان از سود روزانه بهره مند شوید.

نحوه اضافه کردن ارز جدید در تراست چگونه است؟

تنها کافیست در قسمت بالا و سمت راست، بر روی آیکون موجود کلیک کرده، تمام ارزهایی که در این کیف پول موجود است نمایش داده میشود.

آیا در کیف پول تراست میتوان ارزهای دیجیتال را تبدیل کرد؟

بله، در کیف پول تراست میتوانید با استفاده از گزینه Swap ارزهایی که پشتیبانی میشوند را به همدیگر تبدیل کرده و یا از گزینه Exchange از صرافی غیرمتمرکز آن با محوریت صرافی بایننس استفاده کنید.

کیف پول تراست کارمزد برای باز کردن حساب میگیرد؟

بله، برای ارزهای زیر کیف پول تراست کارمزدی را برای ایجاد حساب در آن ارز دیجیتال میگیرد.

کیف پول تراست از چه ارزهایی پشتیبانی میکند؟

بیش از ۴۰ نوع بلاکچین و بیش از ۱۶۰ هزار کوین و توکن توسط تراست ولت پشتیبانی می‌شود. جهت مشاهده لیست رمزارزهای پشتیبانی شده توسط کیف پول Trust، می‌توانید به سایت Trust Wallet مراجعه کنید.

آیا در تراست امکان مشاهده نمودارهای قیمت وجود دارد؟

بله، با کلیک بر روی هر ارز دیجیتال، تمام اطلاعات مربوط به واریز، برداشت و همچنین نمودار تغییرات قیمت و حجم بازار را میتوانید مشاهده کنید.

 آیا برای کیف پول تراست نیاز به اهراز هویت است؟

خیر، کیف پول تراست نیاز به اهراز هویت نیست و تنها با داشتن رمز عبور خود که شامل ۱۲ یا ۲۴ کلمه است، میتوانید وارد حساب کاربری خود شوید.

بیشتر بخوانید: بهترین رمز ارزها برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱

خروج از نسخه موبایل